20,377
edits
SonicSpeed48 (talk | contribs) |
|||
(One intermediate revision by one other user not shown) | |||
Line 14: | Line 14: | ||
|[[Mii Tour (2023)]] | |[[Mii Tour (2023)]] | ||
|"[[Mii Tour (2023)#Paid banners|Celebrate the Mii Tour with the Mach 8-R kart!]]" | |"[[Mii Tour (2023)#Paid banners|Celebrate the Mii Tour with the Mach 8-R kart!]]" | ||
|- | |||
|[[Sunshine Tour]] | |||
|[[Sunshine Tour#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Sunshine Tour#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | |||
|} | |} | ||
Line 20: | Line 23: | ||
|skill_kart=Dash Panel | |skill_kart=Dash Panel | ||
|I1.1=Wii Maple Treeway RT|R1. | |I1.1=DS DK Pass R|R1.1=[[DS DK Pass|DS DK Pass R]] | ||
|I1. | |I1.2=DS DK Pass T|R1.2=[[DS DK Pass|DS DK Pass T]] | ||
|I1. | |I1.3=Wii Maple Treeway RT|R1.3=[[Wii Maple Treeway|Wii Maple Treeway R/T]] | ||
|I1. | |I1.4=Wii Koopa Cape T|R1.4=[[Wii Koopa Cape|Wii Koopa Cape T]] | ||
|I1. | |I1.5=DS Shroom Ridge|R1.5=[[DS Shroom Ridge]] | ||
|I1. | |I1.6=GCN Mushroom Bridge R|R1.6=[[GCN Mushroom Bridge|GCN Mushroom Bridge R]] | ||
|I1. | |I1.7=Wii Daisy Circuit R|R1.7=[[Wii Daisy Circuit|Wii Daisy Circuit R]] | ||
|I1. | |I1.8=SNES Choco Island 1|R1.8=[[SNES Choco Island 1]] | ||
|I1. | |I1.9=RMX Donut Plains 1|R1.9=[[RMX Donut Plains 1]] | ||
|I1. | |I1.10=RMX Donut Plains 1R|R1.10=[[RMX Donut Plains 1|RMX Donut Plains 1R]] | ||
|I1. | |I1.11=RMX Choco Island 1T|R1.11=[[RMX Choco Island 1|RMX Choco Island 1T]] | ||
|I1. | |I1.12=Wii Coconut Mall|R1.12=[[Wii Coconut Mall]] | ||
|I1. | |I1.13=SNES Donut Plains 3R|R1.13=[[SNES Donut Plains 3|SNES Donut Plains 3R]] | ||
|I1. | |I1.14=Wii Koopa Cape RT|R1.14=[[Wii Koopa Cape|Wii Koopa Cape R/T]] | ||
|I1. | |I1.15=SNES Mario Circuit 1R|R1.15=[[SNES Mario Circuit 1|SNES Mario Circuit 1R]] | ||
|I1. | |I1.16=SNES Ghost Valley 1RT|R1.16=[[SNES Ghost Valley 1|SNES Ghost Valley 1R/T]] | ||
|I1. | |I1.17=GBA Luigi Circuit RT|R1.17=[[GBA Luigi Circuit|GBA Luigi Circuit R/T]] | ||
|I1. | |I1.18=GCN Waluigi Stadium R|R1.18=[[GCN Waluigi Stadium|GCN Waluigi Stadium R]] | ||
|I1. | |I1.19=New York Minute 2R|R1.19=[[Tour New York Minute|New York Minute 2R]] | ||
|I1.20=Wii Moonview Highway R|R1.20=[[Wii Moonview Highway|Wii Moonview Highway R]] | |||
|I1.21=Rome Avanti 2RT|R1.21=[[Rome Avanti|Rome Avanti 2R/T]] | |||
|I1.22=N64 Kalimari Desert 2R|R1.22=[[N64 Kalimari Desert|N64 Kalimari Desert 2R]] | |||
|I1.23=Wii Dry Dry Ruins T|R1.23=[[Wii Dry Dry Ruins|Wii Dry Dry Ruins T]] | |||
|I1.24=Piranha Plant Pipeline R|R1.24=[[Piranha Plant Pipeline|Piranha Plant Pipeline R]] | |||
|I1.25=Sydney Sprint RT|R1.25=[[Tour Sydney Sprint|Sydney Sprint R/T]] | |||
|I1.26=GBA Lakeside Park|R1.26=[[GBA Lakeside Park]] | |||
|I1.27=GBA Lakeside Park R|R1.27=[[GBA Lakeside Park|GBA Lakeside Park R]] | |||
|I1.28=Los Angeles Laps|R1.28=[[Tour Los Angeles Laps|Los Angeles Laps]] | |||
|I1.29=Los Angeles Laps 2RT|R1.29=[[Tour Los Angeles Laps|Los Angeles Laps 2R/T]] | |||
|I1.30=RMX Bowser's Castle 1R|R1.30=[[RMX Bowser's Castle 1|RMX Bowser's Castle 1R]] | |||
|I1.31=RMX Bowser's Castle 1|R1.31=[[RMX Bowser's Castle 1]] | |||
|I1.32=GCN DK Mountain T|R1.32=[[GCN DK Mountain|GCN DK Mountain T]] | |||
|I1.33=Bangkok Rush 2T|R1.33=[[Tour Bangkok Rush|Bangkok Rush 2T]] | |||
|I1.34=GBA Bowser's Castle 4|R1.34=[[GBA Bowser's Castle 4]] | |||
|I1.35=GBA Bowser's Castle 3T|R1.35=[[GBA Bowser's Castle 3|GBA Bowser's Castle 3T]] | |||
|I1.36=Tokyo Blur 2|R1.36=[[Tour Tokyo Blur|Tokyo Blur 2]] | |||
|I1.37=Paris Promenade 3R|R1.37=[[Tour Paris Promenade|Paris Promenade 3R]] | |||
|I1.38=Berlin Byways R|R1.38=[[Tour Berlin Byways|Berlin Byways R]] | |||
|I1.39=Berlin Byways 3|R1.39=[[Tour Berlin Byways|Berlin Byways 3]] | |||
|I1.40=Bangkok Rush 3R|R1.40=[[Tour Bangkok Rush|Bangkok Rush 3R]] | |||
|I1.41=Athens Dash 3|R1.41=[[Tour Athens Dash|Athens Dash 3]] | |||
|I2.1=SNES Donut Plains 1|R2. | |I2.1=DS DK Pass|R2.1=[[DS DK Pass]] | ||
|I2. | |I2.2=SNES Donut Plains 1|R2.2=[[SNES Donut Plains 1]]* | ||
|I2. | |I2.3=Wii Maple Treeway T|R2.3=[[Wii Maple Treeway|Wii Maple Treeway T]]* | ||
|I2. | |I2.4=Wii Koopa Cape|R2.4=[[Wii Koopa Cape]]** | ||
|I2. | |I2.5=DS Twilight House|R2.5=[[DS Twilight House]] | ||
|I2. | |I2.6=DS Shroom Ridge T|R2.6=[[DS Shroom Ridge|DS Shroom Ridge T]]** | ||
|I2. | |I2.7=Wii Mushroom Gorge RT|R2.7=[[Wii Mushroom Gorge|Wii Mushroom Gorge R/T]] | ||
|I2. | |I2.8=GCN Mushroom Bridge RT|R2.8=[[GCN Mushroom Bridge|GCN Mushroom Bridge R/T]]*** | ||
|I2. | |I2.9=Wii Daisy Circuit|R2.9=[[Wii Daisy Circuit]] | ||
|I2. | |I2.10=SNES Donut Plains 2R|R2.10=[[SNES Donut Plains 2|SNES Donut Plains 2R]] | ||
|I2. | |I2.11=SNES Choco Island 1RT|R2.11=[[SNES Choco Island 1|SNES Choco Island 1R/T]] | ||
|I2. | |I2.12=RMX Donut Plains 1T|R2.12=[[RMX Donut Plains 1|RMX Donut Plains 1T]] | ||
|I2. | |I2.13=Wii Coconut Mall T|R2.13=[[Wii Coconut Mall|Wii Coconut Mall T]] | ||
|I2. | |I2.14=SNES Donut Plains 3RT|R2.14=[[SNES Donut Plains 3|SNES Donut Plains 3R/T]] | ||
|I2. | |I2.15=RMX Choco Island 2RT|R2.15=[[RMX Choco Island 2|RMX Choco Island 2R/T]] | ||
|I2. | |I2.16=GCN Mushroom Bridge T|R2.16=[[GCN Mushroom Bridge|GCN Mushroom Bridge T]] | ||
|I2. | |I2.17=SNES Ghost Valley 1R|R2.17=[[SNES Ghost Valley 1|SNES Ghost Valley 1R]] | ||
|I2. | |I2.18=SNES Mario Circuit 1RT|R2.18=[[SNES Mario Circuit 1|SNES Mario Circuit 1R/T]] | ||
|I2. | |I2.19=GBA Luigi Circuit RT|R2.19=[[GBA Luigi Circuit|GBA Luigi Circuit T]] | ||
|I2. | |I2.20=New York Minute|R2.20=[[Tour New York Minute|New York Minute]] | ||
|I2. | |I2.21=Wii Moonview Highway RT|R2.21=[[Wii Moonview Highway|Wii Moonview Highway R/T]] | ||
|I2.22=N64 Kalimari Desert R|R2.22=[[N64 Kalimari Desert|N64 Kalimari Desert R]] | |||
|I2.23=GBA Sunset Wilds RT|R2.23=[[GBA Sunset Wilds|GBA Sunset Wilds R/T]] | |||
|I2.24=3DS Piranha Plant Slide RT|R2.24=[[3DS Piranha Plant Slide|3DS Piranha Plant Slide R/T]] | |||
|I2.25=Piranha Plant Pipeline|R2.25=[[Piranha Plant Pipeline]] | |||
|I2.26=Sydney Sprint R|R2.26=[[Tour Sydney Sprint|Sydney Sprint R]] | |||
|I2.27=GBA Cheep-Cheep Island R|R2.27=[[GBA Cheep-Cheep Island|GBA Cheep-Cheep Island R]] | |||
|I2.28=GCN Daisy Cruiser T|R2.28=[[GCN Daisy Cruiser|GCN Daisy Cruiser T]] | |||
|I2.29=Los Angeles Laps RT|R2.29=[[Tour Los Angeles Laps|Los Angeles Laps R/T]] | |||
|I2.30=GCN DK Mountain R|R2.30=[[GCN DK Mountain|GCN DK Mountain R]] | |||
|I2.31=Bangkok Rush 2R|R2.31=[[Tour Bangkok Rush|Bangkok Rush 2R]] | |||
|I2.32=Athens Dash 2RT|R2.32=[[Tour Athens Dash|Athens Dash 2R/T]] | |||
|I2.33=GBA Bowser's Castle 3|R2.33=[[GBA Bowser's Castle 3]] | |||
|I2.34=Tokyo Blur RT|R2.34=[[Tour Tokyo Blur|Tokyo Blur R/T]] | |||
|I2.35=Paris Promenade 3|R2.35=[[Tour Paris Promenade|Paris Promenade 3]] | |||
|I2.36=Berlin Byways|R2.36=[[Tour Berlin Byways|Berlin Byways]] | |||
|I2.37=N64 Frappe Snowland T|R2.37=[[N64 Frappe Snowland|N64 Frappe Snowland T]] | |||
|I2.38=New York Minute 3T|R2.38=[[Tour New York Minute|New York Minute 3T]] | |||
|I2.39=Bangkok Rush 3T|R2.39=[[Tour Bangkok Rush|Bangkok Rush 3T]] | |||
|I2.40=Athens Dash 3T|R2.40=[[Tour Athens Dash|Athens Dash 3T]] | |||
|I2.41=Berlin Byways 3RT|R2.41=[[Tour Berlin Byways|Berlin Byways 3R/T]] | |||
}} | }} | ||
edits