4,565
edits
Trig Jegman (talk | contribs) mNo edit summary |
|||
Line 25: | Line 25: | ||
==Enemies== | ==Enemies== | ||
{|border=2 cellspacing=0 cellpadding=3 style="border-collapse:collapse" style="text-align: center" | |||
|- | |||
!Name | |||
!Image | |||
!Amount | |||
|- | |||
|[[Blooper]]s | |||
|[[File:NSMBW Blooper Sprite.png]] | |||
|8 | |||
|- | |||
|[[Bulber]]s | |||
|[[File:NSMBWBulber.png|50px]] | |||
|19 | |||
|- | |||
|[[Cheep Cheep]]s | |||
|[[File:NSMBW Cheep Cheep Render.png]] | |||
|11 | |||
|- | |||
|[[Deep Cheep|Deep-Cheep]]s | |||
|[[File:NSMBW Big and Regular Deep Cheep Screenshot.png|100px]] | |||
|3 | |||
|- | |||
|[[Jellybeam]]s | |||
|[[File:Jellybeam Sprite.png]] | |||
|14 | |||
|- | |||
|[[Spiny Cheep Cheep]] | |||
|[[File:SpinyCheep-CheepNSMBW.png]] | |||
|1 | |||
|- | |||
|[[Stone Spike]]s | |||
|[[File:NSMBW Stone Spike Render.png]] | |||
|11 | |||
|} | |||
==Trivia== | ==Trivia== |
edits