397,543
edits
m (→Statistics) |
m (Text replacement - "<br/>" to "<br>") |
||
(2 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{kart infobox | {{kart infobox | ||
|image=[[File:MKT Icon ArmoredRider.png|200px]]<br | |image=[[File:MKT Icon ArmoredRider.png|200px]]<br>The Armored Rider in ''[[Mario Kart Tour]]'' | ||
|appears_in=''[[Mario Kart Tour]]'' | |appears_in=''[[Mario Kart Tour]]'' | ||
}} | }} | ||
Line 42: | Line 42: | ||
|[[Bowser Tour (2023)]] | |[[Bowser Tour (2023)]] | ||
|[[Bowser Tour (2023)#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Bowser Tour (2023)#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | |[[Bowser Tour (2023)#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Bowser Tour (2023)#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | ||
|- | |||
|[[Pipe Tour]] | |||
|[[Pipe Tour#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Pipe Tour#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | |||
|- | |||
|[[Sunshine Tour]] | |||
|[[Sunshine Tour#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Sunshine Tour#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | |||
|- | |||
|[[Vacation Tour]] | |||
|[[Vacation Tour#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Vacation Tour#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | |||
|- | |||
|[[Summer Tour (2023)]] | |||
|[[Summer Tour (2023)#Spotlight Shop|Spotlight Shop]]<br>([[Summer Tour (2023)#Daily Spotlight|Daily Spotlight]]) | |||
|} | |} | ||
Line 77: | Line 89: | ||
|I1.28=N64 Luigi Raceway RT|R1.28=[[N64 Luigi Raceway|N64 Luigi Raceway R/T]] | |I1.28=N64 Luigi Raceway RT|R1.28=[[N64 Luigi Raceway|N64 Luigi Raceway R/T]] | ||
|I1.29=N64 Yoshi Valley RT|R1.29=[[N64 Yoshi Valley|N64 Yoshi Valley R/T]] | |I1.29=N64 Yoshi Valley RT|R1.29=[[N64 Yoshi Valley|N64 Yoshi Valley R/T]] | ||
|I1.30=Athens Dash 2T|R1.30=[[Athens Dash|Athens Dash 2T]] | |I1.30=Athens Dash 2T|R1.30=[[Tour Athens Dash|Athens Dash 2T]] | ||
|I1.31=Athens Dash 2RT|R1.31=[[Athens Dash|Athens Dash 2R/T]] | |I1.31=Athens Dash 2RT|R1.31=[[Tour Athens Dash|Athens Dash 2R/T]] | ||
|I1.32=GBA Bowser's Castle 4|R1.32=[[GBA Bowser's Castle 4]] | |I1.32=GBA Bowser's Castle 4|R1.32=[[GBA Bowser's Castle 4]] | ||
|I1.33=GBA Peach Circuit R|R1.33=[[GBA Peach Circuit|GBA Peach Circuit R]] | |I1.33=GBA Peach Circuit R|R1.33=[[GBA Peach Circuit|GBA Peach Circuit R]] | ||
|I1.34=Rome Avanti R|R1.34=[[Rome Avanti|Rome Avanti R]] | |I1.34=Rome Avanti R|R1.34=[[Rome Avanti|Rome Avanti R]] | ||
|I1.35=Sydney Sprint T|R1.35=[[Tour Sydney Sprint|Sydney Sprint T]] | |||
|I1.36=GBA Lakeside Park T|R1.36=[[GBA Lakeside Park|GBA Lakeside Park T]] | |||
|I1.37=Madrid Drive|R1.37=[[Madrid Drive]] | |||
|I2.1=SNES Ghost Valley 1R|R2.1=[[SNES Ghost Valley 1|SNES Ghost Valley 1R]]** | |I2.1=SNES Ghost Valley 1R|R2.1=[[SNES Ghost Valley 1|SNES Ghost Valley 1R]]** | ||
Line 108: | Line 123: | ||
|I2.24=SNES Mario Circuit 2|R2.24=[[SNES Mario Circuit 2]] | |I2.24=SNES Mario Circuit 2|R2.24=[[SNES Mario Circuit 2]] | ||
|I2.25=SNES Mario Circuit 2R|R2.25=[[SNES Mario Circuit 2|SNES Mario Circuit 2R]] | |I2.25=SNES Mario Circuit 2R|R2.25=[[SNES Mario Circuit 2|SNES Mario Circuit 2R]] | ||
|I2.26=Athens Dash T|R2.26=[[Athens Dash|Athens Dash T]] | |I2.26=Athens Dash T|R2.26=[[Tour Athens Dash|Athens Dash T]] | ||
|I2.27=GBA Peach Circuit RT|R2.27=[[GBA Peach Circuit|GBA Peach Circuit R/T]] | |I2.27=GBA Peach Circuit RT|R2.27=[[GBA Peach Circuit|GBA Peach Circuit R/T]] | ||
|I2.28=New York Minute|R2.28=[[Tour New York Minute|New York Minute]] | |I2.28=New York Minute|R2.28=[[Tour New York Minute|New York Minute]] | ||
|I2.29=Wii Moonview Highway R|R2.29=[[Wii Moonview Highway|Wii Moonview Highway R]] | |I2.29=Wii Moonview Highway R|R2.29=[[Wii Moonview Highway|Wii Moonview Highway R]] | ||
|I2.30=Sydney Sprint 2RT|R2.30=[[Tour Sydney Sprint|Sydney Sprint 2R/T]] | |||
|I2.31=SNES Koopa Troopa Beach 2RT|R2.31=[[SNES Koopa Troopa Beach 2|SNES Koopa Troopa Beach 2R/T]] | |||
|I2.32=GBA Lakeside Park RT|R2.32=[[GBA Lakeside Park|GBA Lakeside Park R/T]] | |||
|I2.33=Paris Promenade 3RT|R2.33=[[Tour Paris Promenade|Paris Promenade 3R/T]] | |||
|I2.34=Madrid Drive RT|R2.34=[[Madrid Drive|Madrid Drive R/T]] | |||
}} | }} | ||